شناسه خبر: ۶۰۴۹
بازدید: ۱۷۷۸
تاریخ انتشار: شنبه - ۹ دی ۱۳۹۶

یادداشت به مناسبت ۹ دی/ نصراله پژمانفر: حساب مردم از فرصت طلبان جداست

در ۳۹ سال گذشته، انقلاب و نظام اسلامی با خطرات، فتنه‌ها و توطئه‌های بزرگی از سوی جبهه استکبار روبه رو شده است. تمام اراده دشمن در طول چهار دهه گذشته این بوده که از پیشرفت جریان انقلابی و جهادی نظام جلوگیری و در این مسیر از هر ابزاری نیز استفاده کرده است. پس از اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی نتوانست به هدف خود دست پیدا کند، کودتاها و توطئه‌های گوناگونی را در پیش گرفت و تصمیم گرفتند با یک حرکت نرم به مبارزه علیه انقلاب بپردازند. جریان نفاق، بارها ازهر فرصتی استفاده کرد تا نظم موجود در جامعه را با اختلال روبه رو سازد و در سال ۸۸ نیز از ابزار انتخابات برای رسیدن به این هدف خود استفاده کرد. هدف اصلی جریان استکبار در سال ۸۸ این بود که ذهنیت جامعه را به سمت حرکت علیه ولایت فقیه سوق دهد، اما مردم که از نیت جریان منافق آگاه بودند، در نهم دی ماه سال ۸۸غبار حرکت علیه ولایت فقیه را کنار زده و شکست دیگری را برای منافقان و فتنه گران رقم زدند.

بدون تردید، روز نهم دی ماه روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت فقیه» است که درس‌ها و عبرت‌های آن باید همواره گوشزد و به نسل‌های بعدی منتقل گردد. از طرفی، مواضع، تدابیر و سخنان حکیمانه و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب از ۲۳ خرداد ۸۸ تا ۹ دی ۸۸توطئه دشمنان را خنثی و چهره جریان نفاق جدید در کشور را، برای مردم آشکار ساخت.

رفتارها، مواضع و شعارهای معترضان و آشوبگران در تظاهرات و راهپیمایی‌های غیرقانونی و ساختار شکن، مشخص کرد، انتخابات بهانه‌ای بیش برای براندازی نظام نیست و گذشت زمان، اهداف اصلی آشوبگران را برای مردم مشخص کرد.

شعارهای هواداران جریان فتنه در روز قدس، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و بویژه روز عاشورا، چهره واقعی جریان فتنه را آشکار کرد و سبب شد مردم با حضوری حماسی و سرنوشت ساز در روز نهم دی در صحنه دفاع از اسلام، انقلاب، نظام و ولایت، به اغتشاش‌ها پایان داده و فتنه گران را منزوی ساختند، از طرفی خواص و نخبگان نیز باید از حماسه نهم دی و وقایع سال ۸۸درس بگیرند و با هوشیاری مراقب باشند در دام توطئه‌های بیگانگان نیفتند.

اما در روزهای گذشته دشمن این بار سعی دارد از مسائل اقتصادی و فشار معیشتی مردم سوءاستفاده کند و با بهانه قرار دادن این عامل وارد صحنه شده است. امروز اگرچه مردم در وضعیت معیشتی دشواری قرار دارند و از طرفی بی تدبیری مسئولان اجرایی طی چند سال گذشته و صرفا چشم داشتن به مذاکراتی که برای کشور به منزله باخت بود در ایجاد این فشار معیشتی تأثیرگذار بوده، اما حساب مردم از فرصت طلبان جداست و آن‌ها در حماسه نهم دی ماه امسال با حضور پرشکوه و با صلابت خود پاسخ محکمی به منافقان خواهند داد و این توطئه دشمن را نیز به یأس و شکست تبدیل خواهند کرد.

نصراله پژمانفر

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس

نماینده مردم مشهد و کلات