کد خبر: 6264

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۱

با حضور حجت‌الاسلام پژمان‌فر صورت گرفت؛ اعتراض سمن‌های محیط‌زیستی خراسان رضوی به اجرای پروژه کمربند جنوبی

پروژه کمربندی جنوبی به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های شهر مشهد، به دلیل تخریب‌ کوه‌ها و اثرات فاجعه‌بار زیست‌محیطی آن طی این سال‌ها بارها مورد اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط‌زیست خراسان رضوی قرار گرفته است. برهمین اساس، جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد خراسان رضوی، فعالان محیط‌زیست، ورزشکاران و مردم طبیعت‌دوست با حضور حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر، […]

پروژه کمربندی جنوبی به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های شهر مشهد، به دلیل تخریب‌ کوه‌ها و اثرات فاجعه‌بار زیست‌محیطی آن طی این سال‌ها بارها مورد اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط‌زیست خراسان رضوی قرار گرفته است.

برهمین اساس، جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد خراسان رضوی، فعالان محیط‌زیست، ورزشکاران و مردم طبیعت‌دوست با حضور حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، در محل ارتفاعات جنوبی مشهد تجمع و اعتراض خود را به این اقدام شهرداری اعلام کردند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز که در این تجمع، مردم و سمن‌ها را همراهی می‌کرد در واکنش به تخریب ارتفاعات جنوبی مشهد با تأکید براینکه این موضوع را از طریق وزارت کشور پیگیری خواهم کرد، گفت: ما مخالف توسعه نیستیم اما براساس قانون تمامی پروژه‌ها باید پیوست داشته باشند.

حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر ادامه داد: یکی از این پیوست‌ها، پیوست فرهنگی است، قانون تکلیف کرده که این موضوع قطعا باید بررسی شده و در صورت عدم وجود پیوست از ادامه پروژه جلوگیری به عمل آید.

وی همچنین با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم تمام پروژه‌های عمرانی باید پیوست زیست‌محیطی داشته باشند، گفت: پروژه کمربند جنوبی پیوست زیست‌محیطی ندارد و مسائل محیط‌زیستی در آن رعایت نشده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه امروز داریم دارو ندار خودمان را به آتش می‌کشیم، گفت: آیا باید به موازات توسعه انتظارات، جاده احداث کرده و خیابان‌هایمان را توسعه دهیم؟ آیا با این رویه توانسته‌ایم مشکلات ترافیک شهر را حل کنیم؟

پژمان‌فر با تأکید براینکه راه‌حل مسأله ترافیک احداث جاده نیست، ابراز کرد: این جاده شاید یکی دوسال بخشی از ترافیک را کاهش دهد اما قطعا تمایل به خرید خودرو را در جامعه افزایش خواهد داد. این کار خلاف قانون است و ما جلوی آن را خواهیم گرفت.

در خاتمه این تجمع، مردم و فعالان محیط‌زیستی خراسان رضوی طومار اعتراضی امضا کردند. همچنین، شبکه سمن‌های زیست‌محیطی خراسان رضوی نیز طی بیانیه‌ای مخالفت شدید خود را نسبت به ادامه پروژه کمربند جنوبی اعلام و خواستار توقف و مجازات متخلفان شدند.

دیدگاه بسته شده است.

____________________________________________________________________________________کانال حجت الاسلام پژمان فر در سروش___________________________کانال حجت الاسلام پژمان فر در بله___________________________صفحه اختصاصی آپارات__________________________صفحه اینستاگرام______________________
مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« شهریور    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰