کد خبر: 6146

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۱۵:۵۹

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی: نهادهای فرهنگی برای درآمدزایی نیستند

حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه برخی نهادها و مجموعه <های فرهنگی توان پرداخت مالیات ندارند، گفت: در هیچ کشوری مجموعه‌های فرهنگی، برای فعالیت اقتصادی تشکیل نمی‌شود و طبیعی است که نهاد یا مجموعه‌ای که برای فعالیت اقتصادی تشکیل نشده توان پرداخت مالیات را نیز […]

حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه برخی نهادها و مجموعه <های فرهنگی توان پرداخت مالیات ندارند، گفت: در هیچ کشوری مجموعه‌های فرهنگی، برای فعالیت اقتصادی تشکیل نمی‌شود و طبیعی است که نهاد یا مجموعه‌ای که برای فعالیت اقتصادی تشکیل نشده توان پرداخت مالیات را نیز نداشته باشد.

وی گفت: مثلاً چطور می‌توان از یک مجموعه‌ای که برای تولید یا چاپ کتاب‌های فرهنگی فعالیت می‌کند مالیات گرفت در حالی که این مجموعه درآمد اقتصادی ندارند؟ برخی نگاهشان به نهادی فرهنگی، نگاه اقتصادی است که ما این نگاه را از اساس درست نمی‌دانیم.

پژمانفر تصریح کرد: دولت و مجلس باید حامی نهادهای فرهنگی باشند و مشکلات اقتصادی این نهادها را رفع کنند اما برخی انتظار دارند که دولت و مجلس باید با مالیات‌های سنگین مانع فعالیت اقتصادی آنها شوند که ما این اینگونه اقدامات را اقدامات غیرفرهنگی می دانیم و از اساس با آن مخالفیم.

انتهای پیام

دیدگاه بسته شده است.

____________________________________________________________________________________کانال حجت الاسلام پژمان فر در سروش___________________________کانال حجت الاسلام پژمان فر در بله___________________________صفحه اختصاصی آپارات__________________________صفحه اینستاگرام______________________
مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« شهریور    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰