شناسه خبر: ۶۹۱۴
بازدید: ۸۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه - ۲۳ آبان ۱۳۹۷

پژمان فر: لزوم تشکیل ستاد مشترک رسانه برای مقابله با جنگ اقتصادی

نصراله پژمان فر گفت: برای ورود به هر موضوع یا مسئله‌ای مثل جنگ اقتصادی یا سایر اموری که اهمیت و حساسیت بالایی دارد باید بستر و فضای فرهنگی آن به وجود آمده باشد در غیر این صورت موضوع مورد نظر به نتیجه و ثمر نمی‌رسد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، تجربه دوران دفاع مقدس را نمونه عالی مشارکت حمایت تام و تمام آحاد جامعه از رزمندگان اسلام دانست و افزود: حریم ایران در سال‌های دفاع مقدس به خطر افتاد و مردم کاملا این خطر را احساس کردند و با تمام توان و قوا از حریم کشور دفاع کردند حتی آن پیرزن که هیچ فرزند و دارایی نداشت با چند عدد تخم مرغ به دفاع از کیان ایران اسلامی پرداخت. این حس موجب پای کار آمدن همه آحاد جامعه شد. امروز نیز حساسیت جنگ تمام عیار اقتصادی کمتر از جنگ نظامی نیست و باید بدانیم که تهدید منافع ملی بدون انسجام ملی و همراهی همه آحاد جامعه در کنار یکدیگر پشت سر رهبری امکان‌پذیر نیست. باید از بحث‌های سیاسی و جناحی عبور کنیم تا بتوانیم در جنگ اقتصادی نیز به مبارزه واحد در برابر دشمن آمریکایی – صهیونیستی برخیزیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دامنه جنگ تمام عیار اقتصادی را از فقیرترین تا غنی‌ترین اقشار جامعه دانست و افزود: نباید فراموش کرد که در جنگ اقتصادی همه آحاد و دهک‌های جامعه درگیر می‌شوند. برای فائق آمدن بر چالش‌ها و سختی‌های این جنگ نیز نیازمند اتحاد، همدلی و انسجام همه گروه‌ها و طبقات اجتماعی هستیم.

پژمان فر در پیشنهادی خواستار فعال‌تر شدن رسانه‌های کشور در جنگ اقتصادی شد و افزود: در چنین فضایی باید رسانه‌های داخلی را فعالتر از گذشته کرد و ستاد مشترک رسانه‌ای کشور شکل داده شود. اقدامات جزیره‌ای و پراکنده رسانه‌های داخلی در جنگ اقتصادی بی‌حاصل و بدون نتیجه خواهد بود. با شکل‌گیری قرارگاه رسانه‌ای است که می‌توان دست دشمن را خواند و واکنش‌های مناسبی طراحی کرد. در این مسئله باید از ساده‌انگاری‌ها پرهیز شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس از رییس‌جمهور خواست تا از تمام ظرفیت‌های دولت برای شکل دادن به ستاد مشترک رسانه‌ای استفاده کند.

وی ادامه داد: رییس‌جمهور و سایر اعضای هیات وزیران صادقانه درباره مسائل و مشکلات کشور در جنگ اقتصادی صحبت کنند و با تقویت روابط عاطفی و عقلایی با آحاد مردم، مشارکت و اعتماد مردم آنان را جلب کنند. اگر مسائل کشور صادقانه به اطلاع مردم برسد، نتایج خوبی در جنگ اقتصادی عاید جامعه می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفتمان عاطفی مقام معظم رهبری با طبقات مختلف اجتماعی را در همین راستا تعبیر کرد و افزود: مقام معظم رهبری با ادبیات عاطفی و احساسی با مردم و سخنان عقلایی و مقتدرانه در مواجهه با سران کشورهای خارجی عزت و اقتدار نظام را در سطح بالایی حفظ کردند. مقامات کشور نیز باید با تاسی از ایشان مردم و مسؤولان را برای جنگ تمام عیار اقتصادی آماده کنند.