شناسه خبر: ۶۴۶۳
بازدید: ۵۰
تاریخ انتشار: یکشنبه - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

پژمانفر: دولت هنوز ترجمه صحیح پالرمو را به مجلس ارائه نکرده است/مشکل مردم معیشت است نه لوایح بین‌المللی

حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه (۲۰ خرداد ۹۷) با استناد به اصول ۳، ۳۴ و ۴۳ قانون اساسی، اظهار داشت: در بند ۹ قانون اساسی اشاره شده است که ایران در الحاق به لوایح بین‌المللی همه امکانات خود را به کار ببرد. در این بند اشاره شده است که رفع تبعیضات ناروا و تأمین زیرساخت‌های متعدد لازم برای کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: این یکی از مسائلی است که کشور را با چالش جدی مواجه کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت مردم نارضایتی دارند و بحران‌هایی را در داخل دامن می‌زنیم در حالیکه مساله اصلی ما لوایح سه گانه بین المللی نیست. مشکلات مردم، مشکلات اقتصادی و معیشتی است.

وی عنوان کرد: ما با تصویب این لایحه بحرانی را در داخل کشور رقم می‌زنیم بحثی که به عنوان دستور اصلی مجلس قرار گرفته است اشکالاتی دارد که شورا به ‌آن وارد کرده است فقط یک زیر و زبر نیست که کمیسیون نسبت به اینها اصلاحات لازم را انجام بدهد. ایرادات جدی در این رابطه وجود دارد و قطعاً به علت عدم اصلاحات لازم شورای نگهبان مجدد آن را بازمی‌گرداند.

پژمانفر تصریح کرد: اصل ترجمه لایحه پالرمو اشکال دارد که محتوای موضوع را کاملاً تغییر داده است لذا اجازه دهید قبل از اینکه به شورای نگهبان برود اصلاحات لازم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه این اصلاحات جزئی نیاز به تصویب ندارد، عنوان کرد: دولت هنوز ترجمه صحیح پالرمو را ارائه نداده است در واقع اصل این لایحه دچار ترجمه اشتباه است و اشکال دارد که مطمئنیم اگر از سوی شورای نگهبان مجدد به مجلس بازگردد باعث تضعیف مجلس خواهد شد لذا این لایحه را بگذارید بماند و پس از تأمین نظر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام