شناسه خبر: ۶۱۲۸
بازدید: ۸۲
تاریخ انتشار: سه شنبه - ۳ بهمن ۱۳۹۶

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی: شبکه‌های اجتماعی داخلی کیفیت مناسبی ندارند/ وزارت ارتباطات پهنای باند ویژه‌ای به تلگرام داده است

نصراله پژمانفر با اشاره به نامه ۱۷۰ نماینده به سران سه قوا برای جایگزینی پیام‌رسان داخلی به جای پیام‌رسان‌های خارجی، گفت: امروزه تمام کشورهای دنیا خواستار حفظ استقلال خود در ابعاد مختلف هستند؛ اگرچه فضای مجازی نقش اثرگذاری در اقتصاد کشورها دارد اما در کشور ما از این فرصت استفاده‌ چندانی نمی‌شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کشور باید زمینه‌ای فراهم شود که مردم برای استفاده از فضای مجازی هزینه کم‌تری پرداخت کنند و سود حاصله از این شبکه‌های مجازی نیز عاید جوانان کشور شود.

وی بیان کرد: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات باید با سرعت و کیفیت پیگیری شود تا شبکه‌های مجازی داخلی با قیمت مناسب و امنیت کافی در اختیار مردم قرار گیرد؛ شورای عالی فضای مجازی در مصوبه‌ای وزارت ارتباطات و دولت را مکلف به راه‌اندازی شبکه پیام‌رسان‌های داخلی کرده است تا خدمات قبلی را بهتر و با کیفیت‌تر ارائه دهند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه مردم در استفاده از شبکه‌های اجتماعی محق هستند، اظهار کرد: اگرچه پیام‌رسان‌های داخلی کیفیت مناسبی ندارند و مردم به پیام‌رسانی اعتماد می‌کنند که ایمن و با قیمت مناسب عرضه شود؛ اما دولت باید در قبال کوتاهی برای ایجاد پیام‌رسان‌های داخلی با کیفیت، پاسخگو باشد.

پژمانفر با بیان اینکه زیرساخت مناسب برای تولید و توسعه پیام‌رسان‌های داخلی در کشور وجود دارد، ادامه داد: اگر پهنای باندی که وزارت ارتباطات در اختیار تلگرام قرار داده در اختیار پیام‌رسان داخلی که از نظر معماری و فنی به درستی طراحی شده، اختصاص یابد می‌توان به توسعه شبکه‌های مجازی داخلی امیدوار بود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه با اشاره به عدم تولید نرم‌افزار مناسب برای توسعه پیام‌رسان‌های داخلی، تاکید کرد: وزارت ارتباطات در تولید و ایجاد نرم‌افزارهای مناسب و با کیفیت کوتاهی کرده است و باید تلاش های مناسبی در این زمینه صورت گیرد؛ کشور با مشکل زیرساختی مانند پهنای باند ، سرور … مواجه نیست./

پایان پیام