شناسه خبر: ۷۳۱۲
بازدید: ۴۷۵
تاریخ انتشار: یکشنبه - ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

نماینده مردم مشهد و کلات؛

مشکلات اقتصادی کشور با مذاکره حل نمی‌شود

نصراله پژمان فر با بیان اینکه اروپایی‌ها ثابت کرده‌اند که کاملاً همسو با مواضع آمریکا و علیه جمهوری اسلامی هستند، گفت: اروپایی‌ها آنقدر جرأت و جسارت ندارند که برخلاف میل آمریکا اقدامی انجام دهند و به همین دلیل به تعهداتشان در برجام ذره‌ای عمل نکرده و نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه سرسپردگی اروپا به آمریکا کاملاً روشن و اثبات شده است، ادامه داد: مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان فرمودند که جز آمریکا می‌توان با دیگر کشورها مذاکره کرد اما نکته مهم دیگر آن است که مسئولان وزارت امور خارجه باید در مذاکرات خود با مقامات کشورها، به نتیجه بخش بودن مذاکرات هم توجه کنند تا سرنوشت برجام که هیچ عایدی برای کشور نداشت، تکرار نشود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت روحانی ۶ سال است که کشور را معطل مذاکره با غرب کرده است و از ابتدا استدلال‌شان آن بود که با مذاکره با غرب مشکلات کشور حل می‌شود اما نه تنها با مذاکرات مشکلات کشور حل و فصل نشد، بلکه روز به روز سفره مردم کوچک‌تر شده است.

پژمانفر با بیان اینکه دولتمردان باید در مسیری گام بردارند که بتوانند مشکلات معیشتی مردم را حل کنند، اظهار داشت: در شرایط فعلی ضرورت دارد که ارتباط کشور با همسایگان و کشورهای همسو تقویت شود و اگر از ابتدا دولت توان خود را روی ارتباط با این کشورها می‌گذاشت، قطعاً شرایط اقتصادی و معیشتی کشور به وضع فعلی نمی‌رسید.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دیدگاه دولتمردان درباره ارتباط کشور با غرب باید تغییر کند، بیان کرد: تا زمانی که دولتمردان همچنان به دنبال مذاکره مجدد با آمریکا و غرب باشند، مشکلات اقتصادی کشور پابرجا می‌ماند و لازمه برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی آن است که ضمن تکیه بر ظرفیت‌های داخلی خودمان، بر تقویت روابط با کشورهای منطقه و همسو تأکید شود.