شناسه خبر: ۳۰۴۰
بازدید: ۱۹۸
تاریخ انتشار: شنبه - ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

ظرفیت بالای مساجد ، مورد غفلت قرار گرفته‌اند

نماینده مردم شریف مشهد و کلات

نصرالله پژمانفر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:  متاسفانه پس از انقلاب مساجد از همه نظر مورد غفلت قرار گرفته‌اند.
حجت‌الاسلام و المسلمین نصراله پژمان فر در همایش همدلی مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی در محل تالار قدس آستان قدس رضوی اظهار کرد: مهمترین کاری که باید روی آن تمرکز بیشتری پیدا می‌کردیم  و متاسفانه کوتاهی کردیم موضوع مساجد است.
وی ادامه داد: امروز با چالش حضور مساجد در مناطق توسعه یافته کشور مواجه هستیم و در همین راستا ما طرح مساجد را در کمیسیون فرهنگی مجلس دنبال می‌کنیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسکن و شهرسازی در قانون فعلی موظف به ایجاد فضاهای فرهنگی است که این فضاها معمولا توسط نهادهای دیگر استفاده می‌شود ولی ما امروز مسکن شهرسازی را مکلف کرده‌ایم که در توسعه شهرها پیش‌بینی فضای مساجد را نیز در نظر بگیرند.
حجت الاسلام پژمان فر تصریح کرد: به عنوان مثال در شهرک مهرگان مشهد با چند هزار نفر جمعیت حتی یک مسجد وجود ندارد بنابراین ما بایستی در حوزه برنامه‌ریزی تحول جدی داشته باشیم.
وی ادامه داد: مساجد باید نیازهای مختلف مردم را برطرف کنند و فعالیت‌های گوناگون مثل آموزش  و … را در خود جای بدهند تا ما امیدوار باشیم که همچنان مساجد مانند دهه‌های اول اسلامی محور اصلی فعالیت‌های جامعه هستند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مساجد سلامت جامعه را تامین می‌کنند  و بنابراین  ما باید توجه ویژه‌ای به این پایگاه‌های عمده فرهنگی داشته باشیم و از خداوند متعال می‌خواهیم که همه ما را به عنوان خادم مسجد  مفتخر کند.