شناسه خبر: ۶۸۷۵
بازدید: ۱۰۵
تاریخ انتشار: یکشنبه - ۲۹ مهر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون فرهنگی: سیطره دولت بر تأمین اجتماعی باید کاهش یابد

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین نصراله پژمانفر نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بیمه شدگان تأمین اجتماعی و سهم کارفرما در پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی، گفت: دولت بزرگترین بدهکار به سازمان تأمین اجتماعی است و به دلیل ندادن پول سازمان از طرف دولت، این سازمان قادر نیست تا تکالیف و وظایف قانونی حود را به درستی انجام دهد.

وی یکی از این تکالیف را همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ذکر کرد و افزود: متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی این تکلیف قانونی خود را انجام نمی‌دهد و از طرف دیگر نمی‌توان این سازمان را الزام کرد تا طبق قانون عمل کند چون می‌گویند دولت حقوق ما را نمی‌دهد و ما از نجام تکالیف ناتوان هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: وقتی دولت وظایف خود را در قبال این سازمان انجام نمی‌دهد، در حق کارگران اجحاف می‌شود و این قشر عزیز و زحمتکش از کمترین حقوق برخوارد هستند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پژمان فر با تأکید بر اینکه متأسفانه مدیریت تأمین اجتماعی در دست صاحبان اصلی‌اش نیست، تصریح کرد: صاحبان اصلی این سازمان کارگران و همه کسانی که ماهانه حق بیمه پرداخت می‌کنند، هستند اما متأسفانه نه تنها در مدیریت این سازمان نقشی ندارند بلکه در تصمیماتی که گرفته می‌شود، حقوق آن‌ها دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به دخالت دولت در مدیریت این سازمان گفت: متأسفانه دولتمردان نه تنها دخالت‌هایی در مدیریت این سازمان دارند بلکه آن‌را حیاط خلوت خود برای تعقیب اهداف و فعالیت‌های سیاسی می‌دانند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: باید سیطره دولت بر سازمان تأمین اجتماعی کاهش یابد.