شناسه خبر: ۷۰۷۳
بازدید: ۶۱
تاریخ انتشار: سه شنبه - ۱۱ دی ۱۳۹۷

رئیس کمیته فضای مجازی مجلس: فشار وزارت ارتباطات مانع تشکیل کمیسیون فضای مجازی شد

حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر پیش‌از ظهر دوشنبه ۱۰ دی ماه در نشست بررسی عملکرد پیام‌رسان‌های داخلی و نقش نهادهای ذیربط در تقویت و تضعیف آن اظهار کرد: شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فناوری فضای مجازی از ظرفیت‌های خوبی برخوردار بودند ولی به‌دلیل مدیریت ناصحیح، آن را به‌عنوان یک شورای مشورتی و نه سیاست‌گذاری نشان دادند و این موضوع باعث شد تا نتوانند خواسته‌های نظام را تأمین کنند.

وی تصریح کرد: برخی از طرح‌ها که در شورای‌عالی ارائه شد الزامات موجود در آن فرصت‌های زیادی را در فضای مجازی از دست داد و در حال حاضر می‌بایست فرصت‌های از دست‌رفته را جبران کرده و اقدامی انجام دهیم.

رئیس کمیته فضای مجازی مجلس شورای اسلامی افزود: ما در ابتدا خواهان آن بودیم که‌ در بحث فضای مجازی در مجلس در کنار سایر کمیسیون‌ها کمیسیون فضای مجازی را فعال کنیم اما با فشارهای بیرونی از جمله از سوی وزارت ارتباطات این اقدام صورت نگرفت ولی ما سعی کردیم در قالب یک کمیته، موضوع فضای مجازی را پیگیری کنیم.

پژمان‌فر در ادامه به بیان اقدامات این کمیته در مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی، موضوع کودکان در فضای مجازی و فرصت‌ها و تهدیدها از مواردی بود که در این کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در پایان گفت: از دستگاه‌های ذیربط دعوت می‌کنم تا به موضوع ورود پیدا کنند و از شورای‌عالی فضای مجازی نیز می‌خواهم سیاست‌گذاری خود را به‌درستی انجام دهند و ما نیز به‌عنوان مجلس به موضوع ورود پیدا کرده و قوانین لازم را تدوین می‌کنیم و هیچگاه مجلس موازی کاری نمی‌کند.