شناسه خبر: ۶۴۵۱
بازدید: ۳۴
تاریخ انتشار: دوشنبه - ۱۴ خرداد ۱۳۹۷

حجت الاسلام پژمانفر: انقلاب اسلامی با تکیه بر مردم بزرگ‌ترین تهدیدها را تبدیل به فرصت کرده است

حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر در مراسم بزرگداشت ۲۹سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که در جمع اقشار مختلف مردم تشیع و تسنن تربت جام که در محل مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) یک اسطوره بود، با تکیه به مردم انقلاب کرد و اکنون عده‌ای به‌دنبال تحریف خط و مشی امام هستند، تنها راه نجات ما الگو گرفتن از جریان فکری و الهی امام(ره) است.

وی افزود: امام(ره) با پشتوانه مردم، تهدیدات دشمن را تبدیل به فرصت کرد و امروز احساس مسؤولیت کردن در مقابل دستاوردهای انقلاب، مهم‌ترین پشتوانه برای کشور بوده و حل مسائل کشور در سیاست تنش‌زدایی نیست، بلکه در تحریم‌زدایی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسؤولان اجرایی باید در رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری تلاش کنند، چون این دو معضل در کشور تبدیل به مشکلات مهم شده است.

پژمانفر اضافه کرد: راه‌حل مسائل کشور، تکیه بر خودمان است و دشمنان دست‌بردار نظام اسلامی نیستند، آنها به‌ دنبال ایجاد اختلاف و چنددستگی هستند تا اهداف خود را تعقیب کنند و به‌ بهانه‌های مختلف به‌ دنبال ایجاد شکاف هستند.

وی با بیان اینکه امام(ره) بین مسلمانان هیچ تفاوتی قائل نبود، متذکر شد: امام راحل به‌ عنوان یک راهبرد و مسئله اساسی به وحدت میان مسلمانان نگاه می‌کرد و وحدت واقعی را در جامعه شکل داد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد، گفت: امام راحل در مقابل دو جریان غرب و شرق با پشتوانه مردم ولایی ایستاد و مسیر گفتمان را برای بشر ترسیم کرد که بشریت را از گمراهی نجات داد و آثار و برکات آن، مشهود است.

پژمانفر با تأکید بر اینکه امروز در تمام دنیا به برکت خون شهدا، تلاش و ایثارگری‌های گروه‌های انقلابی، گفتمان امام(ره) مخاطبین بسیاری را در دنیا جذب کرده است، یادآور شد: این موضوع سبب شده، دشمن با تبلیغات گوناگون به‌ دنبال جریان اسلام‌هراسی باشد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه استکبار جهانی نگران موج اسلام‌خواهی است، او برای نجات خود، صف‌آرایی می‌کند و تحریم‌ها را تحمیل کرده، اضافه کرد: انقلاب اسلامی با تکیه بر مردم، بزرگ‌ترین تهدیدها را تبدیل به فرصت کرده است.