شناسه خبر: ۶۷۹۴
بازدید: ۱۱۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه - ۴ مهر ۱۳۹۷

تذکر نماینده مشهد درباره قتل طلبه جوان در مشهد و درخواست رسیدگی به موضوع

حجت الاسلام نصراله پژمان‌فر در تذکری شفاهی در جلسه امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: در کمتر از ۲۰ روز گذشته یک طلبه جوان که از محله کتابخانه به سمت منزل برمی‌گشت در یک حادثه تروریستی مورد ضرب و جرح قرار گرفت این مساله مساله‌ای نیست که برای بار اول در کشور و در مشهد اتفاق افتاده باشد.

وی ادامه داد: ۷-۸ ماه قبل هم در یکی از خیابانهای شلوغ در روز روشن با چاقو به طلبه ای جوان حمله کرده و جراحاتی را وارد کردند.

پژمان فر افزود: اولین نکته در ارتباط با این مساله بخش درمانی این قضیه است. وقتی آن طلبه را به بیمارستان بردند گفتند جراحتی به قلبش وارد نشده است اما بعد از سه روز این طلبه به کما رفت و معلوم شد که قلبش ۳ سانت پارگی داشته است. تیم بهداشت و درمان باید این موضوع را پیگیری کنند.

این عضو فراکسیون روحانیون مجلس گفت: امروز مهمترین مساله امنیت جامعه است دستگاههای امنیتی کجا هستند؟ وقتی یک خانم یک پیامک می‌دهد دستگاههای امنیتی او را احضار، دستگیر ، توبیخ و صورت جلسه می‌کنند ولی در روز روشن طلبه‌ای را چاقو می‌زنند پس از گذشت ۲۰ روز هیچ دستگاه امنیتی اظهار نظر نمی‌کند. دستگاههای امنیتی نسبت به این موضوع کم کاری کرده‌اند، خواهشا به این موضوع به طور ویژه رسیدگی شود.

علی مطهری که اداره جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر اظهار کرد: مظلومیت آن طلبه مطلب بسیار روشنی است. آن مقدار که من اطلاع دارم عمل‌هایی که در بیمارستان انجام شده، دقیق نبوده و باید بررسی شود. ضمنا هیچ توضیحی راجع به این که قاتل چه کسی بود، فرار کرد یا چه اتفاقی افتاد؟ از دستگاههای امنیتی ارائه نشده است؟ ان‌شاءالله که پیگیری شود.