شناسه خبر: ۷۴۳۳
بازدید: ۲۷۳۴
تاریخ انتشار: پنجشنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

حجت‌الاسلام پژمان‌فر:

اقدامات حداقلی در حاشیه شهر مشهد کارگشا نیست

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم شورای اسلامی: اقدامات حداقلی در حاشیه شهر مشهد صورت گرفته است؛ روستاهای اطراف مشهد و بخش مرکزی نیازمند توجه بیشتری هستند و شرایط مناسب باید برای برگشت و یا ماندگار کردن مردم فراهم شود.

حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر اظهار داشت: مجلس یازدهم مهمترین اولویتش مباحثی است که به اشتغال و تولید مرتبط است؛ لازم است در این زمینه قانونگذاری صورت گیرد و باید ساماندهی فضای مجازی نیز در دستور کار قرار گیرد و یک نظام مطلوب که منجر به قیمت مناسب و کیفیت و امنیت مناسب در فضای شود در دستور کار باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم شورای اسلامی با اشاره به مسئله تنقیح قوانین به عنوان یک اولویت در مجلس یازدهم تاکید کرد: امروز عدم تنقیح قوانین یک مشکل جدی را ایجاد کرده است؛ تنقیح قوانین از نکاتی است که باید مدنظر قرار گیرد.

در حوزه نظارت نیز متاسفانه حجم قابل توجهی از قوانین را داریم که اجرایی نمی‌شود و جزو قوانین زمین‌مانده است و باید تلاش صورت گیرد تا یک برنامه‌ای را در مجلس پیش‌بینی کنیم تا منجر به اجرایی شدن قوانین در کل کشور شود و اهتمام به قانون به صورت جدی در آحاد مردم و دستگاه‌ها حفظ شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ضمانت اجرایی صحیح برای قوانین باید تمهید شود زیرا کمک می‌کند که مسائل کشور پیش ببرد؛ اصلاح بخشی از آئین‌نامه‌های داخلی خود مجلس که سبب چابک‌سازی مجلس می‌شود نیز مهم است.

حجت‌الاسلام پژمان‌فر با اشاره به امور زمین مانده در حوزه انتخابیه مشهد و کلات گفت: موضوع ساماندهی طرح‌های اطراف حرم رضوی باید در دستور کار باشد و حمایت ملی نیاز دارد؛ از سوی دیگر مسئله آب در مشهد اعم از آب شرب و آب کشاورزی نیز بسیار مهم است.

وی با اشاره به مسئله حاشیه شهر مشهد خاطرنشان کرد: اقدامات حداقلی در این زمینه صورت گرفته اما قطعا کافی نیست؛ روستاهای اطراف مشهد و بخش مرکزی نیازمند توجه بیشتری هستند و شرایط مناسب باید برای برگشت و یا ماندگار کردن مردم فراهم شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه حمایت از تولید باید به صورت واقعی باشد و در این زمینه باید بخش خصوصی مورد توجه ویژه باشد تاکید کرد: امروز اصناف ما مشکلاتی دارند که باید مورد حمایت قرار گیرند و مشکلاتشان برطرف شود؛ امروز بی‌توجهی فراوانی به آنها شده است.